MANDALA EMOCJI

– uruchom i rozwiń swój wewnętrzny kompas

 

Wiesz, że jest coś więcej niż umysł. Przeczuwasz. Czujesz to.

Być może nie potrafisz tego jeszcze nazwać. Chciałabyś się z tym oswoić, rozwinąć swoją intuicję, nauczyć się słuchać siebie bardziej. Wyostrzyć swój kompas i wewnętrzny radar.

Być może jesteś w miejscu, w którym stare odpowiedzi nie mają już sensu.
Nie wiesz, czego chcesz, czym się chcesz zajmować, gdzie pracować, jak ma wyglądać twój związek i rodzina. Czy twoi przyjaciele z dawnych lat, to nadal twoi przyjaciele?
Jak chcesz przeżywać swoje życie? Jakie wartości w nim pielęgnować?

Czego chcesz?
Czym się kierujesz?

Być może przeczuwasz, że odpowiedzi na te pytania nie znajdziesz na zewnątrz, tylko w tobie.

Ale jeszcze nie potrafisz siebie słuchać i odczytywać wyraźnie cichych sygnałów, które sama do siebie non-stop wysyłasz.

Czas już ich nie zagłuszać. Czas nastawiać na nie odbiornik.

Tylko wtedy będziesz spójna sama ze sobą, przestaniesz się miotać i uprawiać chaos w życiu.
Poczujesz przemożny spokój i zaufanie do samej siebie. Poczujesz się bezpiecznie w tym, co jest.

Kluczem do twojego kompasu są twoje emocje.

To one przenikają wszystkie aspekty Twojej egzystencji, otwierają drzwi do subtelniejszego poziomu bycia. To poprzez emocje i myśli doświadczasz swojego wewnętrznego świata.
To uruchomienie zmysłów innych niż wzrok, może powiedzieć Ci więcej o człowieku niż bezpośrednie przyglądanie mu się.

Twoje doświadczenia i przepływ emocji przez Twoje ciało – nie są tak trwałe, jakimi się wydają. To tak jak nie istnieje jeden krajobraz. Bo to samo miejsce w lutym, wygląda zupełnie inaczej w sierpniu.

Poznając pięć stylów emocji i mądrość ich energetycznego zabarwienia, możesz stać się swoim własnym psychofizycznym barometrem. Możesz nauczyć się nim mierzyć swoje warunki atmosferyczne. Możesz poznać „styl”, „klimat” swojego bycia w każdej sytuacji. To nieocenione narzędzie, dzięki któremu nauczysz się rozpoznawać swoje stany emocjonalne, lepiej zobaczysz , kiedy Twoje zwyczajowe skłonności i powtarzające się wzorce zachowań – oddzielają Cię od chwili obecnej.

Trening pięciu stylów emocji uwrażliwia nas na to, kiedy jesteśmy „otwarci ” a kiedy „zamknięci” na daną chwilę. Gdy jesteśmy otwarci na własną energię, doświadczamy siebie jako ciepłych i otwartych. Kiedy jesteśmy zamknięci , czujemy się pomieszani i zamknięci. Te stany mocno determinują nasze postrzeganie siebie i świata. Bo kiedy czujemy się dobrze , płyniemy z nurtem, jesteśmy otwarci na spotkania z przyjaciółmi, czujemy się swobodnie i wygodnie. Wtedy nawet gdy idziemy na stresujące spotkanie służbowe lub rozmowę o pracę, czujemy że panujemy nad sytuacja, wierzymy w swoje kompetencje i moc sprawczą. Kiedy jesteśmy zamknięci, jesteśmy pełni obaw, i czujemy się niezręcznie. Na pierwszy plan wysuwają się nasze strategie obronne i tracimy zdolność do czystego odbioru energii chwili. Wpadamy w panikę, mamy w głowie mętlik i cokolwiek robimy – nie wychodzi nam.

Przyjedź na warsztat, by w przyjaznej i bezpiecznej kobiecej atmosferze doświadczyć 5 stylów emocji i przypisanych im energii kolorów. Ten warsztat przeprowadzi Cię przez 3 etapy:
– naukę (teoria dotycząca 5 stylów emocji)
– kontemplację (ćwiczenia w małych grupach i parach)
– i zastosowanie tej wiedzy w życiu codziennym.

Mandala – podobnie jak tęcza – to nieustająca gra pięciu energii. Pięć kolorów przypisanych do stylów emocji to wyjątkowy system służący do zrozumienia własnej osobowości.

Podczas warsztatu:
– dowiesz się, jak manifestujesz emocje i myśli,
– będziesz używać mandali jako metody pracy z samym sobą,
– pokażę Ci, jak w praktyce identyfikować się z pięcioma stylami emocji w Twoim życiu i jak stosować je w każdej sytuacji, aby rozwijać samoświadomość,
– odkryjesz, jak rozpoznać swój własny styl, zrozumieć i poczuć swoją własną energię,
– udoskonalisz komunikację w relacjach międzyludzkich,
– doświadczysz, jak postrzegasz świat, energie żywiołów, pór roku, krajobrazów i jak to wszystko wpływa na Twoje życie emocjonalne,
– zrozumiesz głębiej własną osobowość,
– poznasz inne kobiety i ich style energetyczne,
– będziesz miała okazję eksplorować swoje wzorce zachowań, rozpoznać swój kolor i styl emocjonalny, dzięki czemu będziesz mogła transformować męczące i szkodzące Ci wzorce zachowań w ich mądry aspekt.
– i co najważniejsze: odpoczniesz, poczujesz się zadbana, zrelaksowana i zaopiekowana – bo tylko tak można się poczuć w kaszubskiej Okinawie – która za sprawą cudownej gospodyni, naprawdę kojarzy mi się z ”krainą rozkoszy”.

Data:

15.09.23-17.09.23

Miejsce:

OKINAWA SULĘCZYNO

Prowadzenie:

Trenerka uważności
Beata Molenda

Terapeutka w nurcie Psychologii Kontemplatywnej (Upaya Institute & ZEN Center). Prowadzi sesje indywidualne, warsztaty i treningi uważności oraz rozwoju osobistego, łącząc zachodnią psychoterapię z psychologią buddyjską.

Cena:

980 zł

l

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

tel. 607 900 069 lub email: kontakt@alajabeatamolenda.pl

Szczegółowy plan pobytu:

Piątek

Zakwaterowanie

od godz. 15.00

WYKŁAD O EMOCJACH

17.30-18.30

JOGA i relaksacja

18.30-19.30

POWITALNA KOLACJA

20.00

Sobota

Praktyka uważności

9.00-10.00

Śniadanie

10.00-11.00

Praktyka Karuny*

11.00-12.30

Przerwa kawowa

12.30-13.00

Wykład nt. 5 stylów emocji

13.00-14.00

Obiad

14.00-15.00

CZAS WOLNY

15.00-17.00

Praktyka Karuny*

17.00-18.30

Kolacja

18.30-19.30

Kino letnie

20.00-22.00

Niedziela

Praktyka uważności

8.00-9.00

Śniadanie

9.00-10.00

Praktyka Karuny*

10.00-11.30

Przerwa kawowa

11.30-12.00

Podsumowanie

12.00-13.30

Obiad

13.30-14.30

Wykwaterowanie

15.00

*Praktyka Karuny – to praktyka, która łączy w sobie psychologię zachodu z filozofią wschodu. Ta metoda to serce psychologii kontemplatywnej, inaczej współczucie (Compassion). Ma swoje źródła w buddyźmie, ale przede wszystkim jest naturalnym procesem bezpośredniego doświadczania w pierwszej kolejności siebie, a potem innych. Jest to praktyka, która polega na wykonywaniu praktycznych ćwiczeń, pozwalających zrozumieć, w jaki sposób emocje i myśli wpływają na naszą percepcję świata. Koncentruje się na praktykowaniu uważności i świadomości oraz na pracy z procesem i pracy w grupie.

W cenie:

• 2 noclegi w pokojach dwuosobowych i trzyosobowych
• 2 x śniadanie
• 3 x obiad (serwowane dania wegetariańskie i wegańskie)
• 2 x kolacja (serwowane dania wegetariańskie i wegańskie)
• 3 x przerwa kawowa + ciasta
warsztaty – 11 h
• możliwość korzystania z sauny w godz. 20-23
• możliwość korzystania z łódki i pływanie po jeziorze
• wspólne grillowanie
• indywidualna konsultacja z prowadzącą (20 min.)
• relaksacja na łonie natury
•  kino letnie

 

Prowadzące:

Beata Alaja Molenda

Jestem trenerką uważności, terapeutką w nurcie Psychologii Kontemplatywnej (Upaya Institute & ZEN Center). Prowadzę sesje indywidualne, warsztaty i treningi uważności oraz rozwoju osobistego, łącząc zachodnią psychoterapię z psychologią buddyjską.

Długotrwałe przeżywanie cierpienia emocjonalnego wywołuje traumy, których niełatwo się pozbyć. A pustka i samotność pozostawiają głębokie rany emocjonalne. Uczę jak zaprzyjaźniać się z naszymi emocjami i pracować z emocjonalnym cierpieniem.

Z wykształcenia jestem językoznawczynią (ukończyłam filologię romańską na Uniwersytecie Wrocławskim, a studia podyplomowe na paryskiej Sorbonie) oraz pedagożką z wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą. To ostatnie doceniam szczególnie, bo nauczyło mnie pracować z drugim człowiekiem niezależnie od wieku.

Jestem również kobietą biznesu, od 15 lat zasiadam w zarządach spółek. Jestem specjalistką od zarządzania, negocjacji, prowadzenia projektów biznesowych i startupów. Dzięki temu, organizując wszelkie warsztaty wyjazdowe, łączę moją miłość do podróży z efektywnością w działaniu i umiejętnością prowadzenia pewną ręką zamierzeń ku realizacji.

Od lat angażuję się w wiele akcji charytatywnych. Ponad wszystko w mojej pracy zawodowej propaguję pełen szacunku i uważności stosunek do drugiego człowieka.

Ania Dzierzędzka

Jestem coachem w pracy indywidualnej i zespołowej, wieloletnim menedżerem oraz trenerem, ale co najważniejsze jestem szczęśliwą, aktywną kobietą z radością kształtującą swoje życie.

Jestem mamą dwójki wspaniałych dzieciaków, uwielbiam podróże i obserwowanie różnic kulturowych również w odległych zakątkach świata, dużo czytam i podziwiam sztukę w każdej formie. Ostatnio zaczęłam malować.

Od ponad 20 lat pracuję w branży mediowej co mi daje wiele radości jednak rozwój osobisty i duchowy to obszar, który mnie porywa. Wierzę, że jest ogromnie ważny dla świata i dla ludzkości.

Kontakt z ludźmi daje mi wiele radości więc ogromnie się cieszę na nasze spotkanie.